Nasza Noc Bibliotek 2018 zaczęła się od GRY Miejskiej,
którą w ramach hasła tegorocznej Nocy „RzeczpospoCzyta”, zorganizowaliśmy wraz z czterema szamotulskimi bibliotekami: Biblioteką Pedagogiczną, Biblioteką przy Zespole Szkół nr 1, Biblioteką przy Zespole Szkół nr 3, oraz Biblioteką przy Zespole Szkół Specjalnych.

Gra „Od książki do książki” składała się z sześciu przystanków: z 5 bibliotek i parku z baśniowymi ławeczkami. Każda z bibliotek stawała się jakąś książką. Gracze mogli więc poznać parę polskich lektur, czyli Pana Tadeusza, Potop, Kamienie na szaniec, Chłopów, a także literaturę dla dzieci – wiersze Juliana Tuwima i książki Jana Brzechwy.  Aby zaliczyć grę, trzeba było odgadnąć hasło, w tym celu należało przejść przez poszczególne punkty, rozwiązując literackie zagadki. U nas, gdzie była meta, zaliczano grę „Witajcie w Lipcach” oraz Krainę Zabaw z Brzechwą. Rozwiązane hasło: „Rzecz to pospolita, że codziennie się czyta” odgadły wszystkie grupy uczestników. Z tego też powodu odbyło się losowanie. Szczęśliwym zwycięzcą GRY okazała się grupa nr 5, czyli Adrianna, Iwo i Gustaw Kąkolewscy.
W nagrodę otrzymali książki i grę towarzyską.