Działo się! Tym krótkim zdaniem można podsumować dzień 8 maja i cały poprzedni rok. Za nami pełen sympatycznych spotkań dzień, a zaczęliśmy go od świętowania w gronie bibliotekarzy i bibliotekarek, także z bibliotek szkolnych, z całej gminy oraz emerytowanych koleżanek.

Po przywitaniu gości, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły, skorzystał z okazji i złożył gratulacje nowemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły, Piotrowi Michalakowi oraz ponownie obejmującej urząd Starosty Powiatu Szamotulskiego, Beacie Hanyżak. Przyjął również z ich rąk życzenia dla bibliotekarzy.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ przygotowany przez panią Katarzynę Gołąb oraz klasę III ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie. Uczniowie pokazali jak wspaniałe możliwości oferuje biblioteka.

My zaś pochwaliliśmy się tym, co wydarzyło się w bibliotece w minionym roku, co udało nam się zorganizować i osiągnąć, przedstawiając 12 najważniejszych punktów i obszarów naszych działań. Nie udałoby się to bez Was, Czytelników. Dziękujemy! Tych najaktywniejszych w ubiegłym roku nagrodziliśmy. Wśród dzieci najwięcej książek przeczytali Michał Lubka, Lena Sworacka oraz Jakub Stuczyńśki, a w Wypożyczalni dla Dorosłych najaktywniejsze były Danuta Florek, Małgorzata Ceglarska oraz Beata Środecka. Gratulujemy!

Po części oficjalnej przy okolicznościowym poczęstunku był czas na rozmowy o współpracy czy wspomnienia dawnych czasów i opowieści z historii biblioteki.

Dziękujemy za Waszą obecność i życzenia. My zaś życzymy sobie, by biblioteka, tak jak wczoraj, była pełna czytelników i osób kochających dobrą lekturę:)