8 maja to szczególny dzień dla nas, bibliotekarzy. Tego dnia obchodzimy swoje święto!

Z tej okazji wspólnie świętowaliśmy- całe szamotulskie środowisko bibliotekarzy. Wszyscy pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły oraz zaproszeni goście: z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szamotułach, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Szamotułach, pracownicy bibliotek szkolnych z Gminy Szamotuły, emerytowane bibliotekarki oraz przedstawiciele szamotulskich władz, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, Wiceburmistrz Szamotuł Dariusz Wachowiak, a także najaktywniejsze czytelniczki.

Świętowanie rozpoczęto oczywiście najlepszymi życzeniami dalszej owocnej pracy. Po nich nastąpił przepiękny występ grupy Pszczółki z Przedszkola nr 5 w Szamotułach „Miś”. Dzieci zadeklamowały wiersze, zaśpiewały, zatańczyły i przekazały cudowne życzenia. Dziękujemy za przygotowanie tak fantastycznej części artystycznej. Następnie dyrektor biblioteki, Piotr Nowak, podsumował miniony rok, opowiedział w skrócie, co się w naszej bibliotece działo. Wyróżniono i doceniono także najaktywniejsze czytelniczki.

Po oficjalnej części nastał czas na kawę i poczęstunek oraz rozmowy, wymianę wspomnień i doświadczeń.
Dziękujemy za wspólne świętowanie!