O tym, że Czytanie łączy pokolenia wiemy nie od dziś, a spotkania seniorów z dziećmi sprawiają obu stronom mnóstwo radości.
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odwróciliśmy formułę spotkania, więc tym razem to dzieci i młodzież czytali seniorom.

Ile zgromadzonych osób, tyle literackich wspomnień i sentymentów. My na ten wieczór wybraliśmy klasykę, doskonale wszystkim znaną, również występującej młodzieży. Są książki, które nigdy się nie starzeją, dostarczają wielu wzruszeń, wywołują uśmiech. Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, bajki, baśnie, dzieła Mickiewicza czy Sienkiewicza. Wszystko to mogli usłyszeć 31 stycznia licznie zgromadzeni goście, podczas spotkania Czytanie łączy pokolenia: Lektury Waszego dzieciństwa.

Partnerem wydarzenia była Biblioteka przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach.