Wernisaż wystawy 75 na 75, pamiątkowy katalog, podziękowania i gratulacje, koncert poezji śpiewanej Kuby Michalskiego, jubileuszowy tort, a w tle prezentacja dokonań biblioteki – tak przebiegały obchody naszego 75-lecia.

Na wystawę złożyło się 13 obrazów autorstwa członków grupy Jakkolwiek i ich sympatyków, kilkanaście wierszy,
w tym konkursowe i pięćdziesiąt rysowanych/ malowanych miniatur.
Wszystkie prace łączył rozmiar – malowane płótno miało w każdym boku 75 cm, małe obrazki 75 mm,
a wiersze dokładnie 75 słów.
Wystawie towarzyszył specjalnie na tę okazję wydany katalog, swoista pamiątka z okazji 75-lecia biblioteki,
którą dostał każdy uczestnik przybyły na uroczystość.
W trakcie wernisażu wręczono nagrody uczestnikom konkursów: plastycznego i poetyckiego.
Nagrody za wiersze czerwca i lipca otrzymał Tadeusz Charmuszko, a za wiersz sierpnia – Bogna Sikora
(Kat. Dorosli).
Nagroda za miniaturę czerwca przypadła Weronice Stachowiak, a za miniaturę sierpnia Cyprianowi Rybarczykowi (Kat. Dzieci).

Po otwarciu wystawy goście, m.in. wiceburmistrz Szamotuł, pan Dariusz Wachowiak oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek, składali na ręce dyrektor biblioteki Bogumiły Saternus kwiaty i listy z gratulacjami.

Rozpoczęty tuż po oficjalnej części uroczystości Koncert Kuby Michalskiego, śpiewającego do swojej muzyki poezję C.K. Norwida i innych twórców oraz piosenki Leonarda Cohena wszystkim się podobał, co najlepiej było widać przy wykonaniu Lokomotywy J. Tuwima, gdzie publiczność, wtórując artyście, dobrze się bawiła.

Jubileuszowy tort także wszystkim smakował. Z talerzykami w dłoniach goście toczyli długie rozmowy, a niektórzy przysiadali przed prezentacją dokonań biblioteki, która w tej części naszego jubileuszu przewijała się w tle
bez przerwy.

To był bardzo udany wieczór.
Wszystkim, którzy życzyli nam wszystkiego najlepszego, dziękujemy serdecznie.
I do zobaczenia za… pięć lat!

Szersza fotorelacja na Facebooku.