Pachnące i kolorowe żelowe świeczki. Któż się im może oprzeć?

W tym roku proponujemy Wam cykl warsztatów, spotkań czy zajęć dla dzieci: Dziecięca Biblioteka Doświadczeń.
W ramach projektu w minioną sobotę, 21 stycznia 2023 r. odbyły się pierwsze warsztaty- robienia świeczek żelowych.

Prawie trzydziestu uczestników (w dwóch grupach) miało okazję przygotować niezwykłą świeczkę żelową. Warsztaty poprowadził Hubert Pściuk, który przywiózł ze sobą mnóstwo kuszących ozdób: kolorowe piaski, kamyczki, muszelki i wstążki. Każde dziecko otrzymało słoiczek, który do połowy wypełniało kolorowym piaskiem. Miał przytrzymać w słoiczku knot świecy. Dzieci dały się ponieść wyobraźni i przeplatały ze sobą różne kolory. Następnie ozdabiały wewnątrz słoiczek kamykami i różnobarwnymi muszelkami. Powstały wspaniałe kompozycje, a każda inna i wyjątkowa. Gdy już słoiczki były wypełnione piaskiem i ozdobami, przyszedł czas na zalanie słoiczka żelem- a to już zadanie dla dorosłych.

Prowadzący, pan Hubert, podgrzał specjalny żel, który dzieciom przypominał nieco pyszną galaretkę, dodał do niej niebieski barwnik oraz pomarańczowy olejek. Po podgrzaniu żel zrobił się płynny i można nim było uzupełnić przygotowane przez dzieci słoiczki. I świeczki gotowe! Pachnące pomarańczą, pięknie ozdobione, świeczki żelowe. Pozostała chwila cierpliwości, by płynny żel zamienił się znów w galaretkę (i chociaż pachnącą pomarańczą, to nie do jedzenia, a do palenia). W tym czasie uczestnicy przygotowali opakowanie dla gotowych świec. Taka ręcznie robiona świeca idealnie nadaje się na prezent, a w miniony weekend była okazja do obdarowania- Dzień Babci i Dziadka 🙂

Każde dziecko zabrało więc do domu własnoręcznie zrobioną świecę żelową. Wszyscy świetnie się bawili i mamy nadzieję, że równie chętnie wezmą udział w kolejnym spotkaniu w cyklu Dziecięca Biblioteka Doświadczeń 😉