Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

To niesamowite, że już tyle lat tak się spotykamy – w kwietniu Dyskusyjny Klub Książki przy naszej bibliotece ukończył 15 lat swojej działalności.

Na wczorajsze obchody jubileuszu stawili się prawie wszyscy stali oraz okazjonalni członkowi klubu, dyrektor naszej biblioteki – Bogumiła Saternus, a także Małgosia Bochińska i Anka Sabiłło z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, czyli nasze wspaniałe koordynatorki.

Po wzajemnych gratulacjach i podziękowaniach  nastąpiła prezentacja książki, którą wydaliśmy z tej właśnie okazji. Spotkania miedzy stronami to swoiste kalendarium ok. 170 spotkań i książek, spisane przez moderatorkę naszego klubu, Romę Cyprowską.
Książka, którą otrzymał każdy obecny na spotkaniu, nie jest jednak wyłącznie wspomnieniem, zawiera także fragmenty recenzji, które przez szereg lat członkowie klubu pisywali, a także rekomendacje lektur, które okazały się dla nich niezapomniane.

Po prezentacji degustowano jubileuszowy tort. Owocowo-śmietanowy smakował wybornie, a tradycyjny jubileuszowy quiz z nagrodami bawił jak zawsze, wspomnieniom i rozmowom o książkach nie było końca.

Ciekawe, czy uda nam się dotrwać do dwudziestki…
Książką „Oskarżona” Marielli Mehr zaczęliśmy szesnasty rok działalności. 🙂

DKK to projekt Instytutu Książki, który finansuje działalność klubów w całej Polsce.
Mamy szczęście, że nasz jest jednym z nich.

Skip to content