Galeria Jednego Dzieła przy naszej bibliotece powstała z inicjatywy grupy Jakkolwiek – 8 listopada 2010 r.
Do dziś wystawiono tu około stu prac zarówno członków grupy, profesjonalnych artystów jak i osób, które chcą pokazać swoją twórczość szerszej publiczności – KAŻDY bowiem ma możliwość prezentacji.
A wystawali tu swoje prace: Monika Czepułkowska, Szymon Ćwikliński, Jarek Kałużyński, Damian Kłaczkiewicz, Ewa J. Partyka, Cezary Rajpert, Małgorzata Rynarzewska, Romuald Sobkowiak, Halina Woźniak  i wielu, wielu innych.
Sztaluga z przedstawionym obrazem (rysunkiem, rękodziełem itp.) mieści się w Wypożyczalni dla Dorosłych, którą codziennie odwiedza dużo osób. W tej chwili jednak sztaluga stoi pusta. Kiedy skończy się pandemia,
a wypożyczalnia zacznie swoją zwykłą działalność (z wolnym dostępem do półek), galeria znów zatętni życiem.
I tego na to dziesięciolecie, sobie, grupie Jakkolwiek, wystawiającym artystom i Czytelnikom życzymy!
Na zdjęciu Kresowe miasteczko – Jarka Kałużyńskiego (obraz wystawiony w galerii w marcu 2019 r.)