Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

Nasza Noc Bibliotek tradycyjnie zaczęła się grą, w tym roku podobnie jak w poprzednim – grą miejską.
Tym razem w myśl tegorocznego hasła ogólnopolskiej Nocy Bibliotek – To się musi powieść – uczestnicy szukali w przestrzeni miejskiej powieści, a raczej ich tytułów. Zabawa, polegająca na skojarzeniach, nie była trudna (choć miejscami trzeba było nieźle pogłówkować), wszyscy uczestnicy (21 drużyn) ukończyli ją z powodzeniem.
Finał gry odbył się poprzez losowanie nagród, ponieważ zdecydowana większość zespołów prawidłowo odgadła tajemnicze hasło (Powiodło się i przeminęło z wiatrem).

Podczas gdy kilkadziesiąt graczy przemierzało nieco mokre ulice Szamotuł, na bibliotecznych gości czekały inne atrakcje. W czytelni – konkurs opowieści przy pomocy gry Story Cubes (prowadzony przez Dorotę, bibliotekarkę z I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach i naszą Ewę), towarzyszący pokonkursowej wystawie
i przebranych za powieści bibliotekarek quiz Jestem powieścią, zaprezentowane przez jednego
ze współorganizatorów imprezy – Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną w Szamotułach teatrzyk Kamishibai oraz edukacyjne robociki, cieszące się dużym powodzeniem wśród małych i dużych dzieci, różne gry planszowe, których u nas nie brakuje, a także Café O!powieść, gdzie Noce i Dnie (przebrana za Barbarę Niechcic nasza Natalia) oraz Tajemniczy ogród (Magda) serwowały kawę oraz pyszne ciasto (Piekarnia Pabich – dziękujemy!).

W międzyczasie odbył się finał naszych konkursów To się musi powieść: na opowiadanie i fotografię. Jury jak zwykle przy takich okazjach było trochę podzielone, ale doszło do konsensusu. Nagrody, częściowo sponsorowane przez współorganizatora Nocy – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Szamotułach, a także przez Urząd Miasta
i Gminy Szamotuły
, zostały zatem wręczone. A wszystko to na tle nowej ścianki z wizerunkiem biblioteki (projektu Damiana Kłaczkiewicza), chętnych do zdjęć na jej tle tego wieczoru nie brakowało.

Na dole w holu gości witała druga ścianka, tym razem własnoręcznie zrobiona przez naszą załogę. Dzięki Szamotulskiemu Ośrodkowi Kultury, który użyczył nam oświetlenia, prezentowała się wyjątkowo ciekawie.
A gości było całkiem sporo, także „zwykłych” czytelników, wypożyczalnie bowiem były czynne, a dodatkowo kusiła abolicja. 🙂

Dziękujemy wszystkim za  odwiedziny, mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy. 🙂

Wyniki konkursów fotograficznego i na opowiadanie:

Opowiadanie
Młodzież i dorośli

I – Monika Hancyk
II – Zofia Metler i Aleksandra Nowicka
III – Karolina Dąbrowska

Dzieci (do VIII kl.):

I – Mieszko Farbiszewski
II – Florian Wienke
III – Martyna Szymczak

Fotografia.
Młodzież i dorośli:

I – Jagoda Wojtanowska
II – Marta Szymankiewicz
III – Martyna Szymczak

Dzieci (do VI kl.):

I – Emilia Kowzan
II – Bruno Goździk
III – Hania Grzelczak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy!

 

Współorganizatorzy:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach
Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Szamotułach

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie 🙂

Skip to content