Logo Biblioteka Publiczna
MiG Szamotuły
im. Edmunda Calliera

 

Niestety Oskarżona nie miała szans z nową publikacją naszej biblioteki.

Książka Marielli Mehr, skądinąd znakomita (świetnie skrojony monolog przebywającej w szwajcarskim więzieniu morderczyni, pełen bólu strasznego dzieciństwa, ale i rodzącego się szaleństwa) przegrała z opowieściami o… nas, czyli o naszym DKK. Oskarżona miała pecha, że czas na jej omawianie przypadł w 15-lecie naszego klubu, podczas radosnego majowego wieczoru z urodzinowym tortem i wspomnieniami.

Natomiast Spotkania między stronami święciły tego dnia triumfy. To piętnastoletnie kalendarium, spisane przez opiekunkę klubu Romę Cyprowską, szybko znalazło się w centrum zainteresowań, bowiem okazało się, że jest to opis wszystkich naszych spotkań, książek, które przeczytaliśmy i osób, które w tych latach przewinęły się przez naszą grupę. Zadowolone z publikacji były też koordynatorki z województwa (WBPiCAK w Poznaniu), Anka Sabiłło i Małgosia Bochińska, które odwiedziły nas tego dnia z gratulacjami.
Rozmowy o Oskarżonej były więc śladowe (choć książka w naszym rankingu zajęła wysoką pozycję) i szybko przerodziły się w rozmowy o dawnych i przyszłych czasach.
Poza tym świetnie się po prostu bawiliśmy. Jak to na jubileuszu…

Więcej o jubileuszu: https://www.biblioteka-szamotuly.pl/aktualnosci/15-lecie-dkk/
Więcej o naszej publikacji: https://www.biblioteka-szamotuly.pl/aktualnosci/spotkania-miedzy-stronami-nasza-publikacja/

 

Skip to content