Lodowe desery, które najbardziej pasowałyby do lutowej lektury naszego klubu

– czyli książki: Amundsen. Ostatni wiking, w bibliotece były nieosiągalne, zatem udaliśmy się do Cafe Marzenie, gdzie był ich spory wybór. I tak, przy lodach (parę osób zajadało się jednak ciastem…) debatowaliśmy nad biografią tego niezwykłego człowieka, jakim był Roald Amundsen, a który swoim charakterem mocno nam zaimponował. Książka Stephena Bowena o pierwszym zdobywcy południowego bieguna była bardzo ciekawa, o czym świadczy fakt, że klubowicze nieprzepadający za biografiami, pochłonęli ją w mgnieniu oka. Wszyscy też ucieszyli się na wiadomość, że niedługo ukaże się film o tym fascynującym podróżniku. Kto wie, może pójdziemy razem do kina? Nie wiemy jednak czy film nam się spodoba… Książkę natomiast zdecydowanie polecamy!