Euforii może nie było, ale uznanie i owszem.

Kwietniowa lektura – Euforia Lily King okazała się pasjonującą książką o trójce antropologów, którzy badając plemiona w okolicach Nowej Gwinei i rywalizując w tym między sobą, rozgrywają jednocześnie swoje prywatne relacje.  Powieść, która została napisana na podstawie fragmentu biografii słynnej antropolożki Margaret Maud (kilku miesięcy spędzonych wraz z mężem – Reo Fortune i Gregorym Batesonem w 1933 r. nad rzeką Sepik), jest niezwykle plastyczna, a opisy plemiennych mieszkańców fascynują, kto wie, czy nie bardziej niż zagmatwane losy przedstawionego tu trójkąta.
Nasza dyskusja dotyczyła właśnie tego – czy jest to zwykły romans, czy wartościowa lektura?
Po dość gorącej rozmowie, zdecydowanie przewyższyła druga opcja.
To się naprawdę dobrze czyta. A przy okazji można podejrzeć pracę badaczy kultury.
Zdecydowanie polecamy!