To nie było tradycyjne spotkanie w bibliotece.
W ten nieco zimny listopadowy wieczór postanowiliśmy spotkać się na wernisażu wystawy rysunków i płócien Franciszka Starowieyskiego w pobliskim Zamku Górków.
Tematyka prac tego wybitnego artysty całkiem nieźle współgrała z Intrygą małżeńską, książką amerykańskiego pisarza Jeffrey’a Eugenidesa, nad którą dyskutowaliśmy godzinę później w Cafe Marzenie. Zarówno rysunki Starowieyskiego, jak i „zadana” lektura, wzbudziły wiele kontrowersji, co przyczyniło się do gorącej klubowej dyskusji. I chociaż powieściowa historia trójki amerykańskich studentów w kontekście  lat osiemdziesiątych XX w. nie każdemu przypadła do gustu (choć byli wśród nas naprawdę gorący zwolennicy Intrygi…), a Obrazy Starowieyskiego nie należały do najłatwiejszych w odbiorze, polecamy zarówno książkę, jak i wystawę.
Naprawdę niezapomniane przeżycie…