Strona główna » 2011

„Festiwal Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży  - Halszka’ 2011” rozpoczął cykl imprez organizowanych przez Grupę Jakkolwiek, związanych z Halszką z Ostroga. W piątek 3 czerwca w kinie Halszka spotkało się 6 grup teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjum, aby w postaci dramy zaprezentować swoje wersje legendy szamotulskiej księżniczki.  Co ciekawe,  było to zupełnie nowe przedsięwzięcie, ponieważ zaproszone zespoły nie przygotowywały wcześniej żadnego spektaklu, a ich twórczość teatralna miała miejsce dopiero podczas festiwalu. Podstawą do tej twórczości był zaprezentowany wcześniej spektakl „Halszka z Ostroga” przez Koszałki Opałki, grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej nr 2 . Następnie zgodnie z wylosowanymi  instrukcjami, zespoły tworzyły  scenariusze przedstawienia, dbając jednocześnie o scenografię, którą własnoręcznie wykonywali. Była to trudna praca, ale jednocześnie wspaniała zabawa.
Pokaz wypracowanych w czasie warsztatów scenek dramowych udowodnił, że uczestnicy festiwalu to bardzo utalentowani aktorzy. Jury zadecydowało,
iż wyróżniającymi się osobowościami aktorskimi podczas festiwalu są: Sara Nowak (SP2), Vanessa Zalewska (SP2), Marianna Wesołek (SP3), Miłosz Kałek (SP Koźle) i Kamil Malinowski (Gimnazjum nr 1). Nagrodzono też zespół Bajeczka z SP1 za zbiorową kreację aktorską, a  także doceniono pokaz pozakonkursowy Zespołu Szkół im Jana Brzechwy.
Następny festiwal już za rok – zapraszamy!

fot. Halina Woźniak