Strona główna » 2016

Domino to jedna z tych klasycznych gier, które zna prawie każdy.
Gra polega na użyciu płytek, podzielonych na dwa kwadratowe pola z zaznaczonymi oczkami. Płytki dokładane są tak, aby stykające się pola miały taką samą liczbę oczek.

Podobne zasady wykorzystano w Jakkolwiek DOMINO.
Najpierw Grupa Jakkolwiek zaprosiła do gry osoby malujące i piszące, aby wspólnie stworzyć wystawę tworzącą, jak w klasycznym domino, łańcuszek. W przeciwieństwie jednak do liczby oczek, każda z prac (obraz lub wiersz) składa się z dwóch elementów wizualnych, przy czym czasami niezupełnie dosłownych. Zatem oglądając wystawę, można jednocześnie rozwiązywać zagadkę: jakie są powiązania między 31 pracami?

Na otwarcie wystawy, które odbyło się w czwartek 31 marca, przybyło sporo osób. Między innymi swoją obecnością zaszczycił nas wiceburmistrz MiG Szamotuły, pan Dariusz Wachowiak. Podczas wernisażu każdy z autorów prac otrzymał pamiątkowy certyfikat, a także odbyło się losowanie nagród Los uśmiechnął się do trzech pań: Beaty Jankowiak, Natalii Kapłon i Magdaleny Sowińskiej-Kaczmarek.
Wiele przybyłych osób wzięło także udział w dominowym quizie, do którego nadal serdecznie zachęcamy! Losowanie nagród wśród uczestników quizu odbędzie się ostatniego dnia wystawy.

Wystawa Jakkolwiek DOMINO potrwa do 29 kwietnia.
Czynna jest w godz. 10 – 17 (prosimy zgłosić się do biblioteki na piętrze).
Zapraszamy!

Wiecej zdjęć na Facebooku.