Jesteś tutaj

Strona główna

Haruki Murakami to autor dobrze znany już naszemu klubowi.  
Parę lat temu dyskutowaliśmy nad jego chyba najbardziej znaną powieścią - „Kroniką ptaka nakręcacza”. Tym bardziej ucieszyliśmy się, że pisarz, po którego książki chętnie sięgamy, wydał nową powieść i w dodatku będzie ona przedmiotem  II Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki, zorganizowanej przez Instytut Książki
i Wydawnictwo Muza.  
28 listopada, punktualnie o godz. 18:00, podobnie jak kilkadziesiąt klubów w Polsce spotkaliśmy się, aby rozmawiać o „Bezbarwnym Tsukuru Tazaki i latach jego pielgrzymstwa”.  Żeby wczuć się w klimat książki wprowadziliśmy do Cafe Marzenie (gdzie odbywała się nasza dyskusja) trochę japońskich i książkowych akcentów – m.in. japońskie lampiony. Prawdziwym hitem spotkania okazało się wystąpienie Sylwii,  jako powieściowej Białej, która zagrała nam na pianinie „Nostalgię” Liszta – utwór,  odgrywający ważną rolę w fabule książki.
A sama dyskusja? Zdecydowanie gorąca, bo jak to u nas zwykle bywa, zdania były podzielone. Zgodnie jednak orzekliśmy, że powieść  czyta się dobrze, ale „Kroniki ptaka nakręcacza” nie przebije..  Zresztą oceńcie sami..
(Książka dostępna w naszej bibliotece)

Czerwona, Czarna, Biała (x2), znów Czarna i Niebieska - prawie
jak w powieści, choć ilość i płcie nieco zmienione smiley

Więcej zdjęć na Facebooku