Strona główna » 2013

Kto w piątek 18 października zawitał do biblioteki, mógł poczuć się trochę jak na kolorowym dworcu kolejowym – tego dnia  bowiem zaistniała w naszych murach Wystawa Jednego Dnia– Nie tylko LOKOMOTYWA.. czyli Tuwima jakkolwiek malowanie.
W dworcowej scenerii  wystawiane były prace plastyczne i literackie członków
i sympatyków Grupy Jakkolwiek oraz prace konkursowe młodzieży i dorosłych, stanowiące ilustracje do wierszy Juliana Tuwima (plastyczne) i ciąg dalszy Lokomotywy (literackie).
W  Oddziale dla Dzieci i na korytarzach, które na czas wystawy stały się peronami znalazło się miejsce na przeszło 100 prac dzieci, które wzięły udział w naszym konkursie „Zabawa
z Lokomotywą”.
Jury miało nie lada problem, gdyż wszystkie prace były piękne, a wyobraźnia małych malarzy była nieograniczona. Finał konkursu dla dzieci okazał się niezwykle emocjonujący. Przybylo tyle dzieci, że nasz dworzec pękał w szwach. A że jeszcze było losowanie słodkich literackich niespodzianek i Tuwimowa Gra..  To były niezapomniane chwile.
Ogłoszenie wyników konkursów dla starszych uczestników odbyło się bardziej kameralnie.
W  naszej dworcowej poczekalni (czytelni) zgromadziło się większość finalistów
i oczywiście członkowie Grupy Jakkolwiek.
Po przybliżeniu przez członków Grupy sylwetki Juliana Tuwima i jego twórczości, przeczytaniu Lokomotywy po niemiecku (Tuwim był świetnym tłumaczem i swoje wiersze pisał także w tym języku) oraz prezentacji jego paru erotyków, nastąpił czas na nagrody. A potem wszyscy mogli oglądać, czytać i poznawać twórczość nie tylko wystawiających, ale i samego Juliana Tuwima – do prac plastycznych były bowiem dołączone teksty poety.
Wieczór zakończył się losowaniem nagród wśród posiadaczy ważnych biletów, rozdawanych przed imprezą. Na wygranych (nr  8, 33, 38, 55, 57, 60, 75, 83, 87, 101, 103, 104, 122, 127, 128, 131, 140, 148, 149, 153, 167, 169, 178) czekamy do końca miesiąca.

Finaliści konkursów dla młodzieży i dorosłych:
Konkurs literacki - Zabawa z Lokomotywą – młodzież gimnazjalna:

I miejsce - ex aequo  -   Izabela Napierała i Weronika Kaczmarek
II i III  – nie przyznano