Strona główna » 2013

Tegoroczna Noc Muzeów w naszej bibliotece upłynęła pod znakiem ptaków.
Ptaki były wszędzie: siedziały na gałęziach, zerkały z obrazów i książek, trzepotały
na wietrze, wydawały głosy.
Nie zabrakło też prawdziwych przedstawicieli ptasiego gatunku.
Gołębie pocztowe, bo o nich mowa, były żywą atrakcją  – o tajnikach ich hodowli opowiadał m.in. Jarosław Stachowiak.
W holu obok prezentowanych gołębi, odwiedzić można było „Ptasi Kącik” Lindy Dudziak-Groszek i skorzystać z  mini-warsztatów scrapbookingu. Idąc do góry nie sposób było przeoczyć „Strasznego Ptasiego Ogrodu”. A na piętrze dalsze atrakcje:  dla dzieci - teatrzyk, wręczanie nagród uczestnikom konkursu, Ptasi Hyde Park, wystawa prac konkursowych i Ptasie bajki Łukasza Bernadego.
Dla każdego – opowieści o ptakach Marka Pióro, autora bloga „Plamka mazurka”, gry, krzyżówki i quizy (z losowaniem nagród) oraz  wystawa prac plastycznych Grupy Jakkolwieki Przyjaciół a także prac konkursowych.
Dla dorosłych: finał konkursu plastycznego, koncerty Marty Malinowskiej,  spotkanie
z Michałem Kruszoną  – autorem „Kulturalnego atlasu ptaków”, bajki Łukasza Bernadego, tym razem w wersji dla dorosłych i inne ptasie atrakcje..
Jednym zdaniem: ptasia była to noc!

Więcej zdjęć na Facebooku