Strona główna

Pierwsza Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki organizowana przez Instytut Książki i wydawnictwo Znak:
      Czytamy J.K. Rowling
      Dyskutujemy o J.K. Rowling
      Zapraszamy J.K. Rowling

w naszym DKK..

Trafnym wyborem okazała się najnowsza książka J.K Rowling na pierwszej (mamy nadzieję, że nie ostatniej) ogólnopolskiej dyskusji  literackiej.
12 grudnia dokładnie o godz. 18.00 w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki, jak w 8 klubach w Wielkopolsce, a w 150 w całej Polsce zaczęła się rozmowa o „Trafnym wyborze” autorki Harry’ego Pottera (dla niewtajemniczonych  - nie jest to kontynuacja przygód sympatycznego czarodzieja, lecz książka napisana z myślą o dorosłych czytelnikach).
Na spotkanie do naszej ulubionej Cafe Marzenie przybyli  prawie wszyscy klubowicze,
a dodatkowo gościliśmy zaprzyjaźnione koordynatorki DKK z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Zdania na temat książki były podzielone, ale zgodnie ustaliliśmy, że „dobrze się ją czyta”.
Szczególnie poruszyły nas problemy młodzieży, nieobce także naszemu społeczeństwu.
W ogóle, okazuje się, że rzeczywistość, którą opisuje Rowling,  całkiem nieźle znamy. Powieściowe miasto Pagford nie różni się znowu tak bardzo od naszych małych miasteczek w Polsce, sami przecież w podobnym mieszkamy..  Zresztą o  podobieństwach i różnicach chętnie porozmawialibyśmy z samą autorką.
Mamy nadzieję, że akcja okaże się owocna
i niebawem fani J.K. Rowling spotkają się ze swoją ulubioną pisarką.
My dołożyliśmy mały grosik..